16 May 2012

sevdiğim insanların çoğu uzakta..

çoğu derken %90 gibi bi çoğunluktan bahsediyorum, düşün ne kadar çok, of! şu feyspuk ski de olmasa zaten birbirimizden habersiz yaşlanıp gitcez demek.. ne tuhaf.. 
senden uzakta olan ne kadar canının ciğerparesi olsa da bazen 'nasılsın' dediğinde ağzından çıkan, daha doğrusu yazdığın tek şey 'iyiyim' gibi sığ bir cevap oluyor.. düşünsene 4 yıl belki de daha fazlasında karşılıklı oturup da iki lafın belini kıramadığım insanlar'ım var bu hayatta ve her seferinde 'iyiyim' diyorum.. mümkün mü bunca zamandır hep iyi olmak! değil ama o feyspukun mini minnak sohpet kutusuna sığmıyor işte derdin tasan, iyiyim demek sadece özet ..
aslında 'iyiyim' demek kolumu bacağımı kırmadım, sınıfta kalmadım, içkiler içip karakollarda sabahlamadım falan demek sadece.. zaten bu en bi ciğerparelerim bilir ki eğer depreyşınınn hain kucağında falan değilsem kolay kolay yakınma duymaz kimse ağzımdan.. ha bi de nasılsın deyince kendisini geçtim görümcesinin küçük kızının okul arkadaşıyla yaşadığı sorunlara kadar anlatıp ağlak gözlerle yarım isteyenler var off ağız burun giresim var onlara ama neyse du şimdi  bi de onlara girmeyim zabah zabah..
işte bugün burada "iyiyim" kisvesi altında olan bitenlerden bahsedesim gelmiş.. evet biraz şuursuzca. ama bilinçli gelmedi yani 'gelmiş'.. sayfayı açtım bunları yazdm, benim haberim yok.. neyse kafa dağınık epey görüldüğü gibi ama başlayalım bakalım neler çıkcak.. 


1. Çiko eve geldi geleli annem denizler ötesinden huzursuz.. bana gelcek illaki ama köpek fobisi olduğu için gelemeyeceğini söylüyo.. ben de bu fobisini çiko'yla aşmasının ne kadar kolay olduğunu, dünyanın en mahsun ve en sakin köpeği olduğunu, gel deyince gelip kışt deyince gittiğini söylüyorum ama nafile.. kadın deli olmuş, gelmem evine korkarım diyo.. bi anlatamadım.. düşün yani daha bu sabah bi dünya konuştuk telefonda.. diyalog şu:- yok mümkün değil gelemem sana, birine bırak onu sen!
- anne bırakacak kimsem yok ki yaoo, sokağa mı atcam hayvanı?
- yok ı-ıh, uğraşamam köpekle ben, bebek yapsan daha iyiydi ne gerek vardı köpeğe!
- anne yaaa bebek dahha zararlı, hiç bişi yapmasa işer sıçar, gelir ağzını yüzünü cımcırır, ağlar zırlar tatilini burnundan getirir, köpek uslu bak sesi bile çıkmıyo..
- aa nası sesi çıkmıyo! hasta o zaman, geri ver o köpeği!
- !!!

işte annem böyle zeki bi deli! ben köpeğin havlamamasından girmişim ikna etcem diye o tabi kandırmasyon işlerinde benim ustam, havlama işini gitti hastalığa bağladı.. oooff off.. annemle bu çiko meselesini çözmeden, iyi değilim..

2. evimi çok seviyorum ama bu evi geçici olarak, eşyalı şekilde kiraladığımız için ve satın alacağımız o eve geçene kadar hiç bir şeyi değiştiremediğimden kendimi rahat hissedemiyorum.. artık kendi evimize taşınmayı ve gidip kendi eşyalarımı seçmeyi istiyorum.. o kadar hit alan dekoreyşn blogum var düşün ama kendime ait bi kanepem bi koltuğum yok daha.. işte bu sebepten, iyi değilim.. 

3. okul bitmek üzere ama hala nerede ne yapacağm hakkında bi fikrim yok.. acaba yüksek lisans mı yapsam, gidip mesleğim olacak işe mi başlasam yoksa özel sektör denilen yerlere mi başvursam, yoksa çocuk doğurup evde yan gel yat osman mı yapsam.. her şey o kadar belirsiz ve her şey o kadar benim dışımda ki ben de ne yapcağımı şaşırdım.. bu iş durumları bi belli olana kadar tedirgin hallerdeyim, iyi değilim.. 

4. kendimi dünyaya geldiğimden beri tatil yapmamış gibi hissediyorum, şu son bir kaç sene içinde olaylardı, insanlardı oydu buydu derken çok yoruldum.. tatil dediğim de atla deve değil aslında.. hiç bişi yapmam gerekmese evin içinde de yaparım ben o tatili.. ama işte sınavlar, sunumlar, okullar, işler, mecburen görülmesi gereken insanlar falan.. olmasın işte bunlar.. yani sakin ve kendi halinde bi tatil yapmadan, iyi değilim.. 


abuuu amma sebebim varmış.. neyse şimdilik bu kadar yeter, yaz yaz sıkıldım yeminlen.. 

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...